swiatwemnie.pl

Drobiowa rolada z farszem z pieczywa

Drobiowa rolada z farszem z pieczywa

    

Przepis na przygotowanie smacznej rolady z wypatroszonego (luzowanego) kurczaka, nadający się na różne okazje. Przepis jest dość pracochłonny z powodu luzowania kurczaka, za początkujących trzymamy kciuki.

Pichcił

Ilość porcji

4

Czas przygotowania

2 h.

Trudność

niska

 

Kategorie:  Kurczak  

 

1. 

kurczak 1300 gramów  sól  czarny pieprz mielony ½ łyżeczki  przyprawa do grilla ½ łyżeczki  masło 10 gramów

Kurczaka myjemy i luzujemy (usuwamy kości), solimy i pieprzymy ( kości możemy wykorzystać na rosół). Wycinamy odpowiedniej wielkości do kurczaka kawałek foli aluminiowej, który smarujemy masłem. Na foli rozkładamy kurczaka tak, byśmy mieli złączony płat mięsa.

2. 

biała podłużna bułka 3 sztuki  mleko półtłuste 1,5%  jajka kurze 1 sztuka  boczek z Orawy 80 gramów  przyprawa warzywna 2 łyżeczki  czarny pieprz mielony ¼ łyżeczki  gałka muszkatołowa  nać pietruszki 10 gramów

Bułki kroimy, maczamy w mleku tak, by zmiękły a następnie je wyciskamy. Dodajemy surowe jajka, na małe kawałki pokrojony boczek, sól warzywną (wegetę), pieprz, szczyptę gałki muszkatołowej i drobno pokrojoną natkę pietruszki. Wszystko razem dobrze mieszamy i równomiernie nanosimy na wypatroszonego kurczaka.

3. 

Roladę ostrożnie zwijamy i ...

4. 

... pakujemy do foli aluminiowej a końcówki przekręcamy.

5. 

woda 300 mililitrów

Roladę pieczemy podlaną wodą, w temperaturze około 180°C przez około godzinę, potem folię odkrywamy i zapiekamy jeszcze około 20 minut na chrupiąco.

Smacznego!

 

© 2011 - 2021 NetCorp, s.r.o. • Powered by Master_CMS 8 • Zalogować się