PRZEPISY

Pasteryzujemy - buraczki z chrzanem

Pasteryzujemy - buraczki z chrzanem

Buraczki ćwikłowe należą do najbardziej zdrowych warzyw. Można z nich przygotować bardzo smaczne i lekkostrawne potrawy. Pasteryzowane buraczki z chrzanem są świetnym dodatkiem do mięsnych potraw.

przepis,fotoprzepis,burak ćwikłowy,chrzan świeży -korzeń,Przetwory,Sezonowe przepisy,Bezglutenowe,Bezlaktozowe

Przetwory

Pichcił

Ilość porcji

Czas przygotowania

Trudność

niska

 

Składniki

Składniki

burak ćwikłowy3.5kilograma
chrzan świeży -korzeń100gramów
cukier kryształ2łyżki
kminek2łyżeczki
ocet60mililitrów
sól2łyżeczki
woda½litra

 

Przepis

1. Przygotowanie buraczków

burak ćwikłowy 3.5 kilograma

Buraczki myjemy, obcinamy im korzonki i resztki łodygi. Wkładamy do zimnej wody i gotujemy prawie do miękkości. Wodę wylewamy a buraczki odstawiamy do wystygnięcia. Potem je obieramy i trzemy na tarce o grubych oczkach.

2. Przygotowanie chrzanu

chrzan świeży -korzeń 100 gramów  woda ½ litra  ocet 60 mililitrów  sól 2 łyżeczki  kminek 2 łyżeczki  cukier kryształ 2 łyżki

Chrzan oczyszczamy i jak najszybciej trzemy. Podczas tarcia z chrzanu wydobywają się silnie aromatyczne substancje, które drażnią oczy i drogi oddechowe. Chrzan od razu dodajemy do buraczków i mieszamy. Dolewamy wodę i ocet, dodajemy sól, cukier i kminek. Dobrze mieszamy,w razie potrzeby, według smaku, można zwiększyć ilość któregoś ze składników.

3. Napełnianie słoików

Wymieszane buraczki z chrzanem wkładamy do niewielkich słoików (370 ml). Napełniamy je do wysokości około 2,5 cm pod krawędź słoika. Po napełnieniu wszystkich słoików, wlewamy do każdego z nich sok który został w naczyniu, w którym były buraczki razem z innymi składnikami mieszane.

4. Pasteryzowanie

Słoiki zamykamy i pasteryzujemy przez 15 minut w temperaturze 80 - 85°C. Z wymienionej ilości przygotujemy 8 małych słoiczków o objętości 370 ml. W ten sposób przygotowane buraczki możemy bez pasteryzacji przechowywać w lodówce kilka dni. Pasteryzowane wytrzymają kilka miesięcy.

Smacznego!

© 2011 - 2024 NetCorp, s.r.o. • Powered by Master_CMS 8 • Zalogować się